Rapidol
Popis splatnosti na 09/23/2015
- Latinský název: Rapidol
- ATC kód: N02BE01
- Léčivá látka: paracetamol
- výrobce: Actavis Group (Francie)
struktura
Tableta 1 Paracetamol 125, 250 nebo 500 mg.
Krospovidon, magnesium-stearát, polyakrylátové disperze, mannitol, aspartam, oxid křemičitý banánové aroma - jako adjuvans.
release Form
Tablety jsou dispergovány (rozpuštěny) v ústní dutině 125, 250 a 500 mg. Tablety o obsahu 500 mg retardované formě.
farmakologické účinky
Analgetikum, antipereticheskoe.
Farmakodynamika a farmakokinetika
farmakodynamika
paracetamol - non-narkotický analgetikum a antipyretik. Nevyjádřený vykazuje protizánětlivý účinek tím, že inhibuje syntézu prostaglandinů.
antipyretik účinek vlivem termoregulačního centra. Inhibuje syntézu enzymů, spojených s bolestí a teploty centrálního geneze. To nemá okrajový účinek.
Farmakokinetika
Zcela pohlcena požití. Maximální koncentrace v krvi stanoví v 30-60 minut. Maximální koncentrace v krvi formulace s prodlouženým uvolňováním léčiva jsou určeny až 3 hodiny, a účinek přetrvává po dobu 10-12 hodin.
Je dobře distribuován ve všech tkáních, se váže na krevní bílkoviny v malých množstvích.
To je metabolizován v játrech konjugací s kyselinou sírovou (při vysokých dávkách) a kyseliny glukuronové. To může tvořit toxické meziproduktu metabolit, který se rychle neutralizován a vylučován ledvinami. Děti metabolické procesy mají vlastnosti: téměř všechny paracetamol metabolizuje a netvoří toxické metabolity, takže v případě předávkování drogami vzácně pozorováno poškození jater.
Vylučovány močí - 90% dávky do 24 hodin. Poloviční 2 hodiny, a formulace s prodlouženým uvolňováním - 10 hodin.
indikace
- bolest hlavy, migréna;
- algomenorrhea;
- svalů;
- bolest zubů, a to i při prořezávání zubů;
- neuralgie;
- bolest v traumatu;
- horečka po očkování infekčních chorob (SARS, ARI) Se zánětem středního ucha, zánět dutin.
kontraindikace
- přecitlivělost na lék;
- fenylketonurie;
- játra a selhání ledvin;
- vrozený nedostatek glukózo-6-fosfát-dehydrogenázy.
nežádoucí účinky
- svědění kůže, kopřivka, vyrážky na kůži a sliznice, angioedém;
- nevolnost, bolesti žaludku, zvýšení jaterních enzymů;
- hypoglykémie;
- hemolytická anémie, anémie, Propafenon - aplastická anémie, trombocytopenie, leukopenie, agranulocytóza;
- při použití ve vysokých dávkách je znázorněno nefrotoxický lék intersticiální nefritida, ledvinová kolika.
Rapidol, návod k obsluze (dávkování a způsob)
Pilulky přijatá ústy, předem rozpuštěného v malém množství vody (pro děti do 6 let), nebo rozpustit v ústech (dospělé a děti starší 6 let). Tablety je třeba vzít 1-2 hodiny po jídle, mezi jídly třeba dodržovat přetržení alespoň 4 hodiny.
Dávkování se vypočítá na kg. Děti s hmotností do 40 kg přiřazena 80 mg / kg tělesné hmotnosti za den, o hmotnosti 50 kg nebo více, jakož i dospělé - 4 g denně. V tomto ohledu je pro děti 3-6 měsíců. racionální přijmout Rapidol 125 - 1 tableta po 6 hodinách ne více než 3 tablety denně. Děti 18-24 měsíců. Můžete mít až 6 tablet denně ve stejných dávkách každé 4 h. Ve vyšším věku 2 až 15 let stanovené Rapidol 250 4 až 12 tablet denně v závislosti na hmotnosti: hmotnost 13-20 kg při - 1 g za den léčiva, 1,5 g 21-25 kg, 26-40 kg - 2 g, 3 g 41-50kg-. Dospělí jsou Rapidol 500 každé 4 hodiny, ale ne více než 4 gramy denně.
Silné bolesti a horečka Můžete okamžitě vzít 2 tablety 500 mg.
Rozpustné tablety může být použit u dětí od 3 měsíců a retardované (prodloužené) formě u dětí ve věku 7 let a dospělé. Rapidol Retard Používá se v intervalu 12 hodin. Děti s hmotností do 40 kg 1-2 tablety každých 12 hodin a děti ve věku 12 let a dospělé - 1-4 tablety.
předávkovat
Předávkování se projevuje příznaky: ztráta chuti k jídlu, zvracení, nevolnost, bledá kůže. 3-5 dní zřejmá toxicita jater s příznaky selhání jater. Léčba: hospitalizace, stanovení v krvi paracetamol, zavedení antidota M-atsetitsisteina, symptomatickou léčbu.
interakce
Hepatotoxicita léku se zvyšuje, zatímco jmenování antikonvulziva, rifampicin, barbituráty. Zlepšuje Hepatotoxicita a alkoholu příjmu. zvyšuje účinek nepřímé koagulanty. Barbituráty snižovat Rapidola antipyretický účinek. metoclopramide zvyšuje absorpci paracetamolu, a cholestyramin klesá.
Podmínky prodeje
Bez lékařského předpisu.
skladovací podmínky
Při teplotách až do 25 ° C
skladovatelnost
2 roky.
analogy
paracetamol, Efferalgan.
Recenze Rapidole
Obvyklou formou tablet léků způsobuje obtíže při polykání, a to zejména u dětí. Avšak ne všechny léky může být drcené nebo mleté na prášek, protože účinnost v této snížena. To však neplatí pro rozptýlené formě tablet - musí rozpustit v ústech (za působení slin, které rozpouštějí rychle), nebo může být rozpuštěna v malém množství vody, džusu nebo mléka. V tomto případě mluvíme o Rapidole. Mnozí rodiče jsou pozitivní, o přípravě Rapidol pro děti, kterou lze snadno rozpustit do žádné kapaliny a nezpůsobuje problémy s příjmem. Pro dospělé je tato forma paracetamolu a pohodlné: není třeba se pít vodu, protože tableta rychle rozpouští v ústech, bezprostředně do krevního oběhu, bez negativních účinků na žaludeční sliznici, působí rychle - analgetický účinek se dosahuje 10 - 20 minut. Tableta neobsahuje barviva a příjemné na chuť.
paracetamol Nejčastěji se používá v dětské antipyretikum v mysli jeho účinnost a vysoký bezpečnostní profil. Při tomto přezkumu, existují názory, že Rapidol je lepší forma uvolňování ve srovnání s sirupů a suspenzí, které jsou při otevření láhve může být uloženo více než 7 dní v lednici, a pak se budete muset nalít nevyužité sirup. Rapidol Tablety jsou uloženy po dobu 2 let a mohou být použity podle potřeby. Některá krátká doba není spokojen drogu (4 hodiny) ve srovnání s Nurofenom.
Paracetamol nepatří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv, takže erozivní léze gastrointestinálního traktu a bronchospasmu na jeho příjmu jsou velmi vzácné. Nejvíce často, když se vezme drogu označena svědění a vyrážky. Je třeba poznamenat, že navzdory relativní bezpečnosti některého antipyretika by měl být používán u dětí, pokud horečka překročí přípustný limit (nad 38-39,5 ° C), a vede k porušení centrálního nervového systému a kardiovaskulárního systému.
Cena Rapidola kde koupit
V současné době Rapidol koupit v lékárnách v Moskvě a dalších městech není možné. Paracetamol sleva děti suspenze 200 ml tak nízké, jak 112 rublů. 134 rublů. paracetamol tablety s 500 mg 2,6 rub. do 5,84 rublů. Efferalgan v šumivé tablety a sirup.