che.duranhedt.ru

Melatonin

19.prosince 2011

Související články:

    melatonin - primární hormon-regulátor cirkadiánních rytmů, který je syntetizován epiphysis, a to jejich sektorové buňky - pinealocytes. Po syntéze v epifýza hormon se uvolňuje do mozkomíšního moku - CSF a krev. Po průchodu lázní, melatonin se chystá hypothalamus. To může také být nalezený v anatomické tekutiny, moč, sliny. Dokonce i ty nejjednodušší organismy a rostliny lze nalézt látku.

    Otevřená melatonin byla v polovině minulého století. Změna jeho úrovně ve značné míře závisí na době den: den nízké koncentraci a vysokou přes noc. Mezi 12 a 4 hodiny ráno tam je maximální počet snímků melatoninu. Osvětlení také ovlivňuje syntézu hormonů: Jasné světlo snižuje sekreci, a její nepřítomnost, naopak zvyšuje. Té noci produkuje asi 70% z celkového denního vylučování.

    Biodegradace hormonu trvá 45 minut. Tak to je, že krátká období času potřebného k určení doby produkce hormonů. Koncentrace melatoninu může také ovlivnit člověka probouzí v noci, aby darovali krev k analýze.

    Hlavní funkce melatoninu:

    • antistresový účinek. Experimenty ukázaly, že melantonin schopné redukovat úzkost, odstranit přebytečnou stres hyperkortizolizmus stabilizovat endokrinní systém, který byl neorganizované stres.
    • Přizpůsobení jet lag, normalizuje intervaly spánek - to je hlavní funkcí tohoto hormonu. Je schopen ovlivnit výběr buněk a kontrolovat hladinu hormonů a dalších látek, jejíž výše závisí na čase. Rytmus jeho vylučování může vystoupit jet lag. Sam starší člověk, tím méně melantonina je produkován v epifýze, takže jeho spánek se stává neklidný, povrchní, může člověk stále probouzí, začne trápit nespavost.
    • antioxidační vlastnosti. Neutralizační účinky oxidačními účinky vyjádřené v melantonina antioxidační funkci. To se projevuje svoji aktivitu v celém na organizme.Melantonin váže volné radikály, a aktivuje faktor ochrany proti poškození volnými radikály, chrání DNA. Tento hormon je jedním z nejsilnějších endogenních látek, které absorbují volné radikály.
    • Posiluje imunitní systém. stimulace imunitní systém za předpokladu, zvýšením aktivity fagocyty a speciální T buňky. To umožňuje, aby se zabránilo řadu onemocnění, stejně jako zpomalení rozvoje některých typů nádorových buněk, jako je prostata nebo rakoviny prsu.
    • Zpomaluje proces stárnutí
    • Zvířata regulovat sezónní rytmus
    • Normalizuje krevní tlak, nervový systém
    • Reguluje funkci trávení, funkce mozku
    • To má protinádorový účinek. Účinek na nádor melantonina různými způsoby: to může způsobit cytotoxický účinek a modulovat imunní, je schopen ovlivňovat syntézu a sekreci pohlavních hormonů a hypofýze. Pod jeho vlivem v průběhu experimentů, došlo k poklesu životaschopnosti nádorových buněk.

    Laboratorní studie ukázaly, že melatonin deficit v těle vede k předčasnému stárnutí, rozvoj rakovina, obezita, padl citlivost na inzulín, začala menopauza.

    Na dlouhé lety a jet lag melantonin mohou být použity v tabletách pro usnadnění usínání.

    Sdílet na sociálních sítích:

    Podobné

    che.duranhedt.ru
    Kosmetologie Choroby, příznaky, léčba Lékařství Diagnostika a analýza Zařízení Těhotenství Správné výživy Lékařský slovník Různé